Naujienos

Rugpjūčio 15 d.  ketvirtadienį, 18 valandą Druskininkų jaunimo užimtumo centre Veisiejų g. 17H, rugpjūčio 23 d. 18 val. Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre “Agila”, Taikos g. 4,  bus atliktos Antano Kučinsko muzikėčios „Apie žvėris ir žmones“.

Tai teatralizuotas muzikinis kūrinys, žanriškai apibėžtas kaip muzikėčia (muzikinė pasakėčia). Muziką jam sukūrė kompozitorius Antanas Kučinskas. Pasak autoriaus, „literatūrinė jo inspiracija – K. Donelaičio pasakėčios, nepelnytai užgožtos kitų „svarbesnių“ rašytojo kūrinių. Šiame kūrinyje, pasitelkus šiuolaikines menines priemones, siekiama naujai pažvelgti į K. Donelaičio pasakėčias, traktuojant jas ne kaip istorinį artefaktą, o kaip paradoksaliai drąsią, aktualią mūsų laikams medžiagą“.

A. Kučinskas yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, sukūręs muziką daugiau kaip dvidešimčiai dramos spektaklių, muzikos kino filmams, orkestrui, solo instrumentams, vokalui, chorui ir kitokio žanro kūrinių.

Muzikėčias „Apie žvėris ir žmones“ sudaro šešios pasakėčios: „Lapės ir gandro čėsnis“, „Rudikis jomarkininks“, „Šuo Didgalvis“, „Pasaka apie šūdvabalį“, „Vilks provininks“, „Ąžuols gyrpelnys“.

Kurinius atliks ansamblis „Vilniaus arsenalas“: fleitininkė Laima Šulskutė, altininkas Romualdas Romoslauskas, pianistas Sergejus Okruško, mušamųjų partiją išpildys Saulius Auglys, kontraboso – Oliveris Ramonas.

Režisūrinį kūrinio sprendimą sukūrė Lietuvos nacionalinio dramos teatro aktorė, poetė Birutė Mar, vaizdo projekciją – tarpdisciplininio meno kūrėjas, filmų autorius Džiugas Katinas. K. Donelaičio tekstus interpretuos Valstybinio jaunimo teatro aktorius Andrius Bialobžeskis.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba – Lietuvos kultūos taryba, Kūrybinės veiklos ir Autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programa

 

Rugpjūčio 20 d.  antradienį Nidos Thomo Manno muziejaus terasoje aktorės Birutės Mar žodžio ir muzikos improvizacijų spektaklis „Anapus tylos“, dalyvauja birbynininkas Egidijus Ališauskas

Žodžio ir muzikos improvizacijų spektaklyje „Anapus tylos“ skambės Birutės Mar, Marinos Cvetajevos, Donaldo Kajoko, Justino Marcinkevičiaus ir kitų poetų eilės. Improvizacijų sumanytoja Birutė Mar (Marcinkevičiūtė) – teatro ir kino aktorė, režisierė, poetė, prozininkė, dramaturgė. Kūrėja gimė 1969-aisiais Kaune, aktorinio meistriškumo ir režisūros studijas baigė Rusijoje – Sankt Peterburgo Teatro, Muzikos ir Kino institute. Japonų Noh teatro ir šokio mokėsi Tokijo Noh Kita mokykloje. Nuo 1994 m. menininkė dirba Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, taip pat kuria vaidmenis kituose Lietuvos teatruose bei kine.

B.Mar žinoma kaip viena įdomiausių poezijos interpretatorių Lietuvoje, – apdovanota geriausios aktorės–skaitovės prizu festivalyje „Poezijos pavasaris“. B.Mar kūryboje svarbią vietą užima individualios raiškos eksperimentiniai projektai ir monospektakliai, apjungiantys teatrą, muziką, poeziją ir šokį, savaip interpretuojantys asmenines patirtis, įvairių kultūrų įtaką. B.Mar monospetakliai („Žodžiai smėlyje“, „Meilužis“, „Poetė“, „Antigonė“, „Unė“) pelnė daug tarptautinių apdovanojimų. Tarp jų – Grand Prix tarptautiniame monospektaklių festivalyje „Atspindys“ Visagine 2006 m. ir 2011 m.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba – Lietuvos kultūos taryba, Kūrybinės veiklos ir Autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programa